Szanowni Państwo,

Przygotowuję się do zorganizowania jesienią 2008 roku w Toruniu Kongresu Nauki i Biznesu Ormiańskiego w Polsce. Celem jest tu wzajemne poznanie się i integracja rozproszonego po uczelniach i firmach Ormian, może podjęcie jakichś wspólnych działań.

Dla naukowców będzie to możliwość prezentacji swej pracy, wobec tego planowana jest sesja referatów. Nie widzę przeszkód, aby w tej konferencji wzięli udział także nie-Ormianie zajmujący się problematyka ormiańską.

Dla przedstawicieli świata szeroko rozumianego biznesu (nie tylko wielkiego!), ormiańskiej kadry kierowniczej, rad nadzorczych, będzie to okazja do marketingowej czasami promocji swej działalności. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby Nauka występowała wspólnie z Biznesem.

Formuła tej imprezy jest jeszcze otwarta i liczę na Państwa pomoc i podpowiedzi. Jeszce raz podkreślam, że wśród uczestników widzę zarówno Ormian jak i osoby zainteresowane samą tematyką. Planuję, jako imprezę towarzyszącą, wielką wystawę artystów ormiańskich działających w Polsce. Ta wystawa miałaby miejsce w nowo otwartym Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.

Proszę o rozesłanie-przekazanie tej wiadomości do osób, środowisk i firm zainteresowanych udziałem w Kongresie oraz pomocą – organizacyjną i finansową – w jego realizacji. Pracuję sam, społecznie, toteż każde wsparcie w tej mierze jest bardzo cenne.

Życząc równocześnie Państwu milo spędzonych Świąt Bożego Narodzenia proszę o szybki kontakt: ararat@umk.pl oraz na adresy z nagłówka.

Wirtualny Świat Polskich Ormian