Wczoraj, 11 marca 2023 r. swoje pierwsze kroki w oprowadzaniu po naszej ekspozycji stawiała Olga (na zdjęciu pierwsza z prawej). Jak na debiut, to świetnie sobie radzi.
Byli państwo, którzy wnikliwie poznawali każdy szczegół. Dzięki naszym multimediom oglądali m.in. na historycznym zdjęciu ołtarz z kościoła w Kamieńcu Podolskim a w nim obraz, który wisi na ekspozycji; poznali też historię obrazu Matki Bożej z tego kościoła, którą przedstawił też Józef Brandt na swoim obrazie „Matka Boska ormiańska” z 1870 r. (mamy naturalnej wielkości kopię tego obrazu). Innych gości szczególnie interesowały publikacje – nasze, ale także Ośrodka Badań nad Kulturą Ormiańską w Polsce i Ormiańskiego Towarzystwa Kulturalnego. Z wielką przyjemnością oprowadzaliśmy uczennicę Mariannę (i jej mamę), która przygotowuje do swojej szkoły prezentację o polskich Ormianach. Już zaprosiliśmy jej klasę, ba, całą szkołę, by zobaczyli naszą ekspozycję. Wszystkich zachęcaliśmy do przyjścia na nasze ormiańskie msze święte i do odwiedzenia nas w Noc Muzeów w sobotę, 13 maja 2023 r. Wtedy też prócz zwiedzania ekspozycji będzie możliwy spacer z naszymi sympatycznymi przewodniczkami.
Niektóre z odwiedzających nas osób umówiły się telefonicznie, do czego i Państwa zachęcamy: tel. 502 421 944. Bez umawiania się jesteśmy w każdą sobotę od g. 14 do 17, ale zawsze chętnie się dostosujemy.
Zespół Fundacji

Wirtualny Świat Polskich Ormian