Wczorajsza Noc Muzeów, podobnie jak w latach ubiegłych, była bardzo udana. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem, w Skarbnicy Polskich Ormian pojawiła się kilkuosobowa grupa mieszkańców Celejowa. Potem, już drzwi były na oścież otwarte i napływali kolejni goście. W oznaczonych godzinach młodzież z Organizacji Młodzieży Ormiańskiej, poprowadziła przy muzyce ormiańskiej, lekcje i wspólne tańce, które wobec dużego zimna skutecznie rozgrzały uczestników. Tańce, jak w latach ubiegłych, cieszyły się ogromnym powodzeniem. O godz. 18:00 spod Kolumny Zygmunta, tradycyjnie ruszył spacer śladami Ormian przez Stare i Nowe Miasto. Spacer miał swój finał w siedzibie Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich, gdzie od warszawskiego przewodnika przejęliśmy sporą grupę aby zwiedzających zapoznać z naszymi wystawami. Trzeba dodać, że odwiedzali nas goście w każdym wieku! Kto nie zdążył na ormiański spacer lub tańce, zapraszaliśmy już na kolejne takie wydarzenia w lipcu z okazji Urodzin Starówki. Wszystkim uczestnikom tańców, ormiańskiego spaceru i gościom, który trafili do siedziby Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich, bardzo dziękują za obecność wolontariusze Fundacji, który z pełnym składzie stawili się aby oprowadzać Państwa i opowiadać o historii polskich Ormian.

mot; fot. Izabela Sarnicka

Wirtualny Świat Polskich Ormian