Wprawdzie nie była to pierwsza, organizowana przez Fundację Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich Noc Muzeów, ale pierwsza w ramach której, zaprosiliśmy zwiedzających
na naszą stałą ekspozycję muzealną –
Skarbnica polskich Ormian“.


Wystawa, która dla części uczestników tej muzealne imprezy, była również finałem spaceru szlakiem polskich Ormian po Starym i Nowym Mieście, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Spacery prowadziła warszawska przewodniczka, pani Eliza, która specjalnie przygotowała ich program, zgodny z wspomnianym szlakiem ormiańskim.

Od 17:30, kiedy to zaczęli się pojawiać pierwsi zwiedzający, do północy w siedzibie Fundacji było tłoczno, stale napływali zwiedzający. Nasza ekipa przyjmowała kolejnych gości, wręczaliśmy przygotowane Przewodniki po wystawie, ale najwyraźniej większość odwiedzających, chętniej słuchała naszych opowieści i ciekawostek związanych z eksponatami prezentowanymi na wystawie oraz historią polskich Ormian.
Nasza Księga pamiątkowa wzbogaciła się o kilkadziesiąt bardzo sympatycznych, pełnych uznania wpisów. Część gości zapewniała o chęci powtórnego odwiedzenia naszej ekspozycji w gronie rodziny i przyjaciół. Goście obdarowywani byli m.in. zakładkami z ormiańskim alfabetem, mapkami z planem spaceru szlakiem polskich Ormian po Starym i Nowym Mieście, ormiańskim ciasteczkiem “gata”.
Nasi ostatni goście opuścili siedzibę Fundacji sporo po północy.

Zainteresowanym, którzy w tę Noc podążali innymi szlakami, przekazujemy informację,
że w każdą sobotę w godz. od 14:00 do 17:00 nasza ekspozycja jest dostępna.
Dla grup (pow. 6 osób) organizujemy zwiedzanie ekspozycji w dogodnym czasie,
po telefonicznym uzgodnieniu terminu: 502 421 944.

mot
fot. Władysław Deńca

Wirtualny Świat Polskich Ormian