5 stycznia 2021 z naszej ormiańskiej społeczności odszedł do Pana Tomasz Wartanowicz.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek, 22 stycznia 2021 o godzinie 14:00 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Komunalnym Północnym (Wólka Węglowa) sala “A”, po którym nastąpi wyprowadzenie urny na cmentarz miejscowy do grobu rodzinnego.

Tomasz Wartanowicz urodził się we Lwowie. Po śmierci ojca, Józefa, w 1942 roku, wyjechał z matką do centralnej Polski. Jak wspominał w książce-albumie “Ormiańska Warszawa”: “Przez pamięć o ojcu, gorliwym Ormianinie, moja mama i babka, pomimo tego, że nie były Ormiankami, od najmłodszych lat uświadamiały mnie o pochodzeniu ormiańskim i zasługach ojca i w ogóle Ormian dla Polski. Efektem tej edukacji było i jest poczucie że jestem dumny z mego ormiańskiego rodowodu“. Był doktorem nauk fizycznych, pracownikiem naukowym Politechniki Warszawskiej w Instytucie Techniki Cieplnej. Zmarł 5 stycznia 2021 roku w Warszawie.
Regularnie uczestniczył w naszych uroczystościach i spotkaniach, mszach ormiańskokatolickich; na ostatniej był 11 października 2020 roku. Zawsze uprzejmy i miły, żywo interesujący się sprawami naszej społeczności. Ter wohormia.

fot. Sławomir Kubala (“Ormiańska Warszawa”)

Wirtualny Świat Polskich Ormian