5-lecie ks. JózefaPo uroczystej mszy św. na warszawskich Bielanach w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i po tradycyjnym święceniu winogron – o czym przeczytać można na www.ordynariat.ormianie.pl – przyszedł czas na podziękowanie ks. Józefowi Naumowiczowi za pięć lat jego wspaniałej posługi nam, Ormianom: “Kochany Księże Józefie! Minęło już pięć lat od chwili, gdy odprawiałeś dla nas pierwszą mszę św. w kaplicy św. Barbary w marcu 2016 roku.
Dziękujemy Ci i jesteśmy wdzięczni za pięć lat ofiarnej posługi dla całego środowiska Ormian w Polsce od Bałtyku aż po Tatry: za celebrowanie mszy św. ormiańskokatolickich, przyjmowanie nowych wiernych do obrządku poprzez ich chrzest, wiązanie nas węzłami małżeńskimi, odprowadzanie w ostatniej drodze.
Ty nas, Księże, jednoczysz wokół wiary naszych ojców. Reprezentujesz nas w Polsce i na świecie, jako nasz ormiański kapłan. Walczysz o interesy Ormian i wspierasz, gdzie tylko można. Poświęcasz nam wiele energii, cennego czasu i serca – my to wiemy i czujemy, i jesteśmy Ci za to bardzo wdzięczni!”.
Wręczyliśmy Księdzu chaczkar w formie artystycznej wycinanki specjalnie przygotowanej dla Niego przez artystkę kurpiowską, Annę Ceberek, wraz z cytowanym wyżej listem; świeżo wydaną książkę “Historia Armenii w trzech księgach” Mojżesza Chorenacego – prezent od wydawcy, krakowskiego Ośrodka Badań nad Kulturą Ormiańską z Polsce; akwarelę malowaną na jedwabiu, którą wręczyła jego autorka, Basia Bielecka-Woźniczko.
Księże Józefie: 100 Ci lat i jeszcze więcej w dobrym zdrowiu!

mag

Wirtualny Świat Polskich Ormian