25 kwietnia w Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów odbyło się spotkanie tamtejszych seniorów z kulturą i historią Ormian. Inicjatorką tego wydarzenia była członkini klubu “Niezapominajka” nasza ormiańska przyjaciółka Viola Khondkaryan. Seniorom został zaprezentowany film “Skarbnica Polskich Ormian”, który pozwala na wirtualne zwiedzanie wystawy muzealnej, rozszerzone o wiele dodatkowych wiadomości. Spotkanie z seniorami, Maria Ohanowicz-Tarasiuk, przedstawicielka Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich rozpoczęła od przypomnienia 109. rocznicy Ludobójstwa Ormian w osmańskiej Turcji, oraz krótkiego zapoznania z historią Fundacji i pochodzenia pokazywanych w filmie zbiorów. Słuchacze z uwagą obejrzeli film, dopytywali o niektóre fakty z historii Ormian. Viola Khondkaryan opowiedziała o losach swoich przodków, którzy zostali dotknięci tragedią sprzed 109 lat.
Na koniec spotkania Viola i przedstawicielka Fundacji zostały obdarowane pięknymi dyplomami i firmowymi kubeczkami z ręcznie wykonanymi bukietami kwiatów.
Przedstawicielki Ośrodka, Panie pracujące w Centrum, przygotowały odpowiednią, uroczystą oprawę spotkania, a niezawodna Viola uraczyła swoich przyjaciół ormiańskimi przysmakami.

mot

Wirtualny Świat Polskich Ormian