Miejski Dom Kultury w Sulejówku przygotował swojej wieloletniej mieszkance, Monice Agopsowicz, spotkanie autorskie poświęcone jej “ormiańskim” książkom.

Książki – Kresowe Pokucie. Rzeczpospolita ormiańska (2014), teraz przez autorkę wznowiona oraz nagrodzona Nagrodą „Przeglądu Wschodniego” XXX Edycji w kategorii „Popularyzacja Problematyki Wschodniej”, Kresowego Pokucia Początek. Ormianie – to publikacje bohaterki spotkania.
Całość poprzedziła msza św. w obrządku ormiańskokatolickim, sprawowana w pobliskim kościele, przez ks. prof. Józefa Naumowicza z udziałem ormiańskich kleryków studiujących w warszawskim seminarium duchownym i Jakuba Kopczyńskiego, który grał na organach.
Oba te wydarzenia zgromadziły licznie lokalną społeczność, ale również przyjezdnych gości. Spotkanie autorskie Moniki, naszej fundacyjnej koleżanki, odbywało się z udziałem ks. Józefa Naumowicza, który jak zwykle interesująco opowiadał o tajnikach obrządków wschodnich, zwłaszcza ormiańskim. Wydarzenie, połączone z finisażem wystawy „Wielki zapomniany. Arcybiskup ormiański Józef Teodorowicz (1864–1938) – wybitny polski kapłan i mąż stanu”, prowadzone było przez Michała Śmigielskiego.
Autorka na zakończenie spotkania podpisywała swoje książki, były pamiątkowe fotografie, okazja do rozmów i  gratulacji, do których jako Fundacja z radością się przyłączamy.

mot

Wirtualny Świat Polskich Ormian