Polskie Towarzystwo Mikrobiologów opublikowało na swojej stronie internetowej wiadomość o śmierci prof. dr hab. n. med. Gayane Martirosian:
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25. stycznia 2023 r. zmarła Ś.P. Pani prof. dr hab. n. med. Gayane Martirosian. Pani Profesor była cenionym wykładowcą akademickim, autorką licznych publikacji naukowych, wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów, a przede wszystkim wspaniałym Człowiekiem. Pani Profesor swoja karierę naukową rozpoczęła na Yerevan State Medical University w Erywaniu, Armenia.  Po przyjeździe do Polski związana była z Katedrą i Zakładem Mikrobiologii oraz Zakładem Histologii i Embriologii Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego). Przez  ponad 20 lat kierowała Katedrą i Zakładem Mikrobiologii Lekarskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Z wielkim smutkiem żegnamy naszą  koleżankę serdeczną Przyjaciółkę wielu z nas. Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów
Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 31 stycznia 2023 r. o godz. 10:00 w Kościele p.w św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach, ul. Powązkowska 14 w Warszawie, po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu przy kościele.
Fot. Katedra i Zakład Mikrobiologii Lekarskiej WNM SUM w Katowicach, którą w latach 2002–2023 kierowała śp. Gayane Martirosian

Wirtualny Świat Polskich Ormian