W Armenii oficjalnie rozpoczęły się obchody 100. rocznicy urodzin Charlesa Aznavoura
Tydzień przed Wielkim Tygodniem i świętami Zmartwychwstania Pańskiego w rezydencji prezydenta Republiki Armenii odbyły się oficjalne uroczystości inaugurujące obchody 100-lecia urodzin Charlesa Aznavoura, światowej sławy piosenkarza pochodzenia ormiańskiego. Urodził się 22 maja 1924 roku w Paryżu, w rodzinie ormiańskich imigrantów.
Urzędnicy państwowi, członkowie rodziny Aznavoura i zaproszeni goście zgromadzili się w sali z plejadą wspaniałych gwiazd, które uświetniły rozpoczęcie roku Aznavoura. Przez cały ten czas będą się odbywać różne wydarzenia jubileuszowe. Oficjalną inauguracją było otwarcie wystawa w holu rezydencji prezydenckiej, której głównym eksponatem były stroje sceniczne Charlesa Aznavoura, w których śpiewał na największych scenach świata. Ubrania na wystawę dostarczyła fundacja „Aznavour”, której założycielem i prezesem jest najmłodszy syn Aznavoura, Mikołaj.
W wyniku współpracy z Fundacją „Aznavour”, jedna z najstarszych firm w Armenii, założona w 1887 roku erywańska fabryka koniaku „Ararat” przejęła rolę głównego sponsora obchodów setnej rocznicy urodzin Charlesa Aznavoura.

Wirtualny Świat Polskich Ormian