Do Polski przyjeżdża prof. Claude Mutafian, wybitny badacz historii i kultury ormiańskiej, organizator wielu przedsięwzięć, w tym ważnych wystaw popularyzujących wiedzę o Ormianach. Ostatnio współorganizował muzeum ormiańskie w Jerozolimie i wydał bogato ilustrowaną monografię Jérusalem et les Arméniens jusqu’à la conquête ottomane (1516). Na stronie Ośrodka Badań nad Kulturą Ormiańską w Polsce można zapoznać się z recenzją książki napisaną przez prof. Andrzeja Pisowicza.
Odbędą się trzy spotkania z prof. Mutafianem, których punktem wyjścia będzie temat muzeum w Jerozolimie i najnowsza publikacja  Odczyty będą ilustrowane licznymi slajdami.
we wtorek, 3 stycznia 2023 o godz. 15.00 w Związku Ormiańskim w Gdańsku, ul. Mariacka 34/36: OGŁOSZENIE. Organizatorami są: Fundacja Mlecznego Brata i  Związek Ormiański w Gdańsku;
w środę, 4 stycznia 2023 o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich, Warszawa, ul. Świętojerska 12;
w sobotę, 7 stycznia 2023 o godz. 13.00 w Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie przy ul. Sławkowskiej 17 (sala im. prof. Karoliny Lanckorońskiej na parterze). Organizatorem jest Ośrodek Badań nad Kulturą Ormiańską w Polsce.
Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

Wirtualny Świat Polskich Ormian