O jego istnieniu nie usłyszy na lekcjach nie tylko młodzież szkolna ani licealna, ale też i studenci historii. A szkoda, bo zdecydowanie wykracza poza schemat typowego bohatera narodowego. Kim był Leon Krzeczunowicz, nieznany bohater polskiej konspiracji?

Anna Mączka przygotowuje scenariusz filmu o postaci, która ją zafascynowała “Leon Krzeczunowicz zauroczył mnie nie tylko odwagą i charakterem, ale również wielkim poczuciem humoru i refleksem. Dzięki tym atutom doskonale radził sobie w ekstremalnych sytuacjach.”

Jak zapewnia scenarzystka projektu, Anna Mączka, z którą rozmawia autor artykułu zamieszczonego na stronie Onet, Mirosław Haładyj, – w zamierzeniu „Misja Rolanda” – bo taki będzie tytuł filmu – nie ma być martyrologią, ale opowieścią o superbohaterze, który istniał naprawdę.
Bardzo ciekawy “wywiad”  ilustrowany zdjęciami z naszej strony “WikiOrmianie”, podsumowany apelem autorki scenariusza: “Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Można je przesyłać na adres mailowy: info.leonkrzeczunowicz@gmail.com.”

Wirtualny Świat Polskich Ormian