Dnia 21 czerwca 2022 r. w wieku 95 lat zmarł mój ojciec kpt. Władysław Dobrowolski urodzony 6 czerwca 1927 r. w Motkowicach n/Nidą. Był polskim Ormianinem, wnukiem Michaliny Dobrowolskiej z domu Łukasiewicz.
Syn sybiraka i więźnia obozu KL Oranienburg, wnuk powstańca styczniowego, prawnuk powstańca listopadowego. Był żołnierzem ZWZ AK Okręgu Radomsko-Kieleckiego, zgrupowania “Jodła”, po wojnie – harcmistrzem ZHP, współzałożycielem Centrum Wychowania Morskiego w Gdyni, wieloletnim pracownikiem morza, m.in. w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich “Gryf” w Gdyni, członkiem Komitetu Założycielskiego NSZZ Solidarność, organizatorem protestów i referendum ws. budowy elektrowni jądrowej w Żarnowcu, współzałożycielem Oddziału Gdańskiego Polskiego Klubu Ekologicznego i Fundacji Poszanowania Energii w Gdańsku, przewodniczącym Porozumienia Niepodległościowych Związków Kombatanckich, Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych woj. gdańskiego.
Msza pogrzebowa odbyła się w środę, 29 czerwca o godz. 10.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Gdańsku-Przymorzu, natomiast pogrzeb – tego samego dnia o godz. 12.30 na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku, w Kwaterze Armii Krajowej.

Bolesław Dobrowolski

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia. Ter wohormia!

Wirtualny Świat Polskich Ormian