Tegoroczny kalendarz Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich prezentuje unikatowy rękopis z roku 1937, znajdujący się w zasobach Archiwum Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich. Jest to adres opracowany dla arcybiskupa Józefa T. Teodorowicza dla uczczenia jego 50. rocznicy święceń kapłańskich i 25. rocznicy otrzymania sakry biskupiej. Okładkę i dwie pierwsze strony wykonane na pergaminie iluminowała Irena Stefanowicz-Smodlibowska. Kolejne miesiące zostały zilustrowane akwarelami Stanisława Bisanza przedstawiającymi kościoły polskich Ormian. Na odwrocie, oprócz opisu danej parafii zamieszczono kartki, na których podpisali się parafianie ormiańskich parafii: Lwowa, Brzeżan, Czerniowiec, Horodenki, Kut, Łyśca, Stanisławowa, Śniatyna i Tyśmienicy.
Z powodu ograniczeń rozmiarami kalendarza pokazano w nim tylko fragmenty adresu. Na stronie Wirtualnego Archiwum Polskich Ormian, można znaleźć więcej podpisów.
W kalendarzu, oprócz świąt Kościoła rzymskokatolickiego, zaznaczono najważniejsze święta obchodzone w obrządku ormiańskim; podane one są za kalendarzem liturgicznym ormiańskiego Kościoła katolickiego na rok 2021, opracowanym przez Patriarchat tego Kościoła w Bzommar, w Libanie, wydanym w grudniu 2020 r.
Kalendarz powstał dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Kalendarz jest dostępny  stronie Wirtualnego Archiwum Polskich Ormian.

mot

Wirtualny Świat Polskich Ormian